Begin mei werd via een veilingsite een authentieke stoomlocomotief te koop aangeboden. Het bleek te gaan om stoomloc 51 (Orenstein & Koppel 12789/1936) van Aannemingsmaatschappij J.P. Broekhoven uit Nijmegen. We hebben meegeboden en zijn er uiteindelijk in geslaagd de locomotief te verwerven. Van dat zelfde bedrijf hebben we nog twee stoomlocomotieven.
Voorlopig krijgt de locomotief een plaatsje voor onze stoomlocloods, maar idee is om de loc op termijn uiterlijk op te knappen en als aandachtstrekker langs de weg te zetten op de plaats waar nu onze Sik (een kleine rangeerlocomotief van NS) staat.
Op zaterdag 6 juni vindt het transport plaats dat wordt verzorgd door onze sponsor Tiggelovend-Kok uit Etten (Gld). Kraanverhuurbedrijf Verschoor uit Sassenheim verzorgt het afladen van de 16 tons zware locomotief.