Smalspoorfestijn 13 en 14 juni
Nieuw op de kalender van Stoomtrein Katwijk Leiden is het Smalspoorfestijn! Een evenement om niet te missen. Dit weekend valt er nog veel meer te beleven in ons museum. Op het museumterrein is van alles te zien, de werkplaats gaat deels open voor bezoekers en op het spoor zijn meerdere stoomlocomotieven en diesellocomotieven rijdend te bewonderen. Niet alleen de personentreinen, maar ook goederentreinen zullen dit weekend frequent worden ingezet. Het smalspoorfestijn: een feest voor jong en oud! Een must voor elke treinliefhebber!
Vanwege de verwachte drukte is het noodzakelijk een aankomsttijd te reserveren. Dit kan vanaf 15 mei. Je kunt een bloktijd kiezen en je krijgt van ons bij de kassa een instapkaart met de vertrektijd van de stoomtrein. Zo ben je altijd verzekerd van een zitplaats in de trein.
Niet alleen extra veel treinen, maar er zijn ook bezienswaardigheden en demonstraties op het terrein van het buitenmuseum te zien. Uiteenlopend van oude verbrandingsmotoren tot schaalmodellen van stoommachines. Op het terrein van de remise wordt het aanslingeren van een diesellocomotief gedemonstreerd. Hier zijn ook diverse statische objecten te bekijken, waaronder locomotieven die nog staan te wachten op restauratie. Een aantal authentieke trekkers maken het plaatje compleet.







