• Link to Facebook
  • Link to X
  • Nederlands Nederlands Dutch nl
  • Deutsch Deutsch German de
  • English English English en
  • Français Français French fr
  • Indonesia Indonesia Indonesian id
  • polski polski Polish pl
  • Español Español Spanish es
Stoomtrein Katwijk Leiden
  • Plan je bezoek
  • Over ons
  • Groepen
  • Huur de trein
  • Trouwen
  • Onze trein op jouw evenement
  • Click to open the search input field Click to open the search input field Search
  • Menu Menu

Uit de werkplaats – oktober 2018

in Nieuws, Uit de werkplaats

Vanaf nu geven we elk kwartaal een update van de werkzaamheden die zijn verricht. We beginnen met en terugblik over het derde kwartaal van 2018. Binnenkort volgt het laatste kwartaal en dan vervolgens elke drie maanden een update.

E-loc uit Berlijn

Onlangs hebben wij een bovengrondse elektrische locomotief aan onze collectie kunnen toevoegen. Daar zijn we uiterst gelukkig mee, want een dergelijke loc, van het model dat vroeger onder andere werd gebruikt bij de papierfabrieken van Van Gelder, stond al heel lang hoog op onze verlanglijst. De e-loc is afkomstig van de Berliner Parkeisenbahn.

De Parkeisenbahn (600 mm) is geen museum, heeft geen museumgebouw en maar zeer beperkte opslagmogelijkheden. Men verwierf in 1992 een 700 mm elektrische locomotief die altijd een vreemde eend in de bijt bleef, waar men niets mee kon en (bijna) niemand gelukkig mee was. Kortom, men wilde wel van de loc af. We zijn overeengekomen dat wij de loc voor een periode van 20 jaar in bruikleen krijgen. De locomotief met fabrieksnummer 9374 is in 1928 gebouwd door de Berliner Maschinenfabrik AG vormals L. Schwartzkopff met een elektrische installatie van de Maffei-Schwartzkopff Werke. Afnemer was de Berliner Kalksandstein Werke in Niederlehme bij Berlijn.
Onze sponsor Tiggelovend-Kok heeft de loc op 22 oktober van Berlijn naar Valkenburg vervoerd. De locomotief staat inmiddels in de werkplaats. Als eerste worden de wielstellen, waaraan de motoren zitten, onder handen genomen. Daarna wordt de locomotief samengevoegd en voor expositie gereed gemaakt. In een later stadium bekijken we of en hoe de locomotief rijvaardig kan worden gemaakt.

Alles lezen?
Download dan hier de pdf ‘Uit de werkplaats‘. Het artikel is afkomstig uit ons kwartaalblad Smalspoor en geeft een uitgebreid verslag van alle werkzaamheden die in Valkenburg worden verricht.

Share this entry
  • Share on Facebook
  • Share on X
  • Share on WhatsApp
  • Share by Mail
https://stoomtreinkatwijkleiden.nl/wp-content/uploads/2019/12/Grote-foto-omslag_BMAG-Eloc-wordt-emplacement-afgreden-naar-laadlocatie-Berlin-20.10.2018_LR_Foto-Gerard-de-Graaf-1024x683-1.jpg 683 1024 Kees https://stoomtreinkatwijkleiden.nl/wp-content/uploads/2019/10/logo-Stoomtrein-Katwijk-Leiden-300.png Kees2018-10-17 10:56:062024-01-23 17:52:22Uit de werkplaats – oktober 2018

Zoeken

Search Search

Snel naar

  • Arrangementen
  • Evenementen
  • In de media
  • Nieuws
  • Uit de werkplaats

Nieuws

  • 30 en 31 mei – RC vrachtwagens en graafmachines in actie19 May 2026 - 15:23
  • 100 jaar station Gorssel – 1e en 2e Pinksterdag19 May 2026 - 15:19
  • Elk weekend geopend!10 May 2026 - 10:10
  • Smalspoorfestijn 13 en 14 juni28 April 2026 - 12:36
  • Hemelvaartsdag = Nationale Stoomtreindag!20 April 2026 - 16:28

Arrangementen

  • Onze trein op jouw evenement26 September 2019 - 12:14
  • Huur de trein26 September 2019 - 12:13

Evenementen

  • SKL ON TOUR II – TERUG NAAR TOEN1 October 2025 - 11:06
  • SKL ON TOUR I – PURMEREND ONDER STOOM1 October 2025 - 11:03

Adress

Stoomtrein Katwijk Leiden

Jan Pellenbargweg 1
2235 SP Valkenburg ZH

+31 (0)71 572 4275

info@StoomtreinKatwijkLeiden.nl

Free car parking

Wheelchair accessible

Geregistreerd museum

ANBI-SNS

anbi-skl

ANBI-NSS

Timetable

The steam train along the shores of Lake Valkenburg (30 min).
Departure time: 11.00 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 and 16.00 h.

Upon return, you can take the motor train with small open carriages to the museum depot (30 min).
Departure time: 11.45, 12.45, 13.45, 14.45 and 15.45 h

Tickets

Adults € 13,50
Children (4 – 12 years) € 10,50
Children (0 – 4 years) € 0,00

Tickets are valid during the whole day.

VIDEO 4K Ultra HD

Volg ons op Facebook

© Museum Stoomtrein Katwijk Leiden | ontdek, kijk, ruik en geniet van de sfeer van vroeger | Valkenburg ZH | ontwerp & realisatie
  • Link to Facebook
  • Link to X
Link to: Stoomtrein Katwijk Leiden en Brasserie Buitenhuis presenteren eigen visie voor de ontwikkeling van het Valkenburgse Meer Link to: Stoomtrein Katwijk Leiden en Brasserie Buitenhuis presenteren eigen visie voor de ontwikkeling van het Valkenburgse Meer Stoomtrein Katwijk Leiden en Brasserie Buitenhuis presenteren eigen visie voor...EvenementenLink to: Unieke restauratie bij Stoomtrein Katwijk Leiden Link to: Unieke restauratie bij Stoomtrein Katwijk Leiden Unieke restauratie bij Stoomtrein Katwijk Leiden
Scroll to top Scroll to top Scroll to top